Geri

"Lider gittik, lider döneceğiz"

A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella, Galler mücadelesi öncesi; "Lider olarak geldik, lider olarak dönmek istiyoruz. Rakibimizin kendi evinde çok güçlü olduğunu biliyoruz ama buraya hazırlıklı geldik." dedi.

21:18:26 | 2023-11-20Haberi Sesli Dinle

A Milli Takım, 21 Kasım günü EURO 2024 Elemeleri'nde Galler ile karşılaşacak. 

Mücadele öncesinde A Milli Takım teknik direktörü Vincenzo Montella açıklamalarda bulundu. 

Basın toplantısında konuşan Vincenzo Montella; "Lider olarak geldik, lider olarak dönmek istiyoruz. Rakibimizin kendi evinde çok güçlü olduğunu biliyoruz ama buraya hazırlıklı geldik. İlk defa lider olarak tamamlamak istiyoruz. Futbolda hiçbir şey kesin değildir ama biz kendi maçımıza odaklanacağız. Hırvatistan maçına bakmayacağız." dedi. 

Vincenzo Montella: "Hepsi ilk 11'de oynayabilecek durumda"

Montella sözlerinin devamında; "Biz kadroyu çağırırken 29 futbolcu çağırdık. Buraya çağrılan bütün oyuncular ilk 11'de oynayabilecek durumda. Farklı bir strateji olabilir bizim adımıza Galler'e karşı. Daha önce 2 yıl Türkiye'de çalışmıştım. Bu milli takımın oyuncularına inandığım için görev almak istedim." ifadelerini kullandı. 

Kenan Yıldız hakkında konuşan Montella; "Kenan'ın büyük potansiyeli var. Şimdiden itibaren herkesin beklentisi daha yüksek olacak. İlk günden beri beni heyecanlandıran bir oyuncu. Böyle oynaması da bizim için sevindirici." dedi.

Vincenzo Montella; "Yaş ortalamamız belki çok genç olabilir ama doğru bir karışımla daha iyi olabiliriz. Bizim milli takımda yaşça büyük örnek alınabilecek isimler de var. " açıklamasında bulundu. 

Cenk Özkacar: "Buraya kazanmak için geldik"

Cenk Özkacar mücadele öncesinde; "Sol bek mevkisine çok uzak değilim. Futbola başladığımdan beri bana görev verilen pozisyonda en iyisini yapmaya çalışıyorum. Buraya lider geldik ve lider olarak ayrılmak istiyoruz. Bir puan yeterli olsa da biz kazanmak için buraya geldik." sözlerinin sarfetti. 


ETİKET :