Geri

Türkiye kazandı

00:09:16 | 2023-05-30
MAHSUM ALTAŞ
MAHSUM ALTAŞ     

Türkiye belki de tarihinin en kıyasıya yarışılan seçimine şahit oldu. Katılım çoğunluğu ve özgür iradeyle yapılan seçim bütün dünyaya demokrasi örneği niteliğindeydi.

 

Bu seçim demokrasi şenliğinde yapılması adına katkı sunan herkes alkışı hak ediyor. İktidar ve muhalefet güzel bir şekilde yarıştı. Türkiye kararını mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı.

 

Türkiye yeni yüzyılına Erdoğan ile girecek. Seçim sonrası kazandığı netleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelenekselleşen balkon konuşmasıyla 85 milyon vatandaşı kucaklayıcı açıklamalarıyla dikkat çekti.

 

Erdoğan, "Milletimizin her iradesi gibi bu sonucun da başımızın üstünde yeri vardır. Kazanan sadece biz değiliz. Kazanan Türkiye'dir, kazanan tüm kesimleriyle milletimizdir, kazanan demokrasimizdir" dedi.

 

Seçim süresince miting ve programlarında vatandaşlarla söylediği "Duyanlara duymayanlara" şarkısını söyleyen Erdoğan, "Bu millet sevilmez mi? Biz severiz. Kandil'dekiler sevmez, onların uzantıları sevmez ama biz severiz. İşte şu andaki tablo, sevgililerin tablosu. Resmi rakam, 320 bin kişi burada. Yolları söylemiyorum. Havalimanından buraya kadar yollar maşallah tıklım tıklımdı. Sizler Cumhur İttifakı'nı mahcup etmediniz, Cumhur İttifakı'nı bu yolda yalnız koymadınız. Bu yolda beraber yürüdük. Gece gündüz demeden yürüdük. Sizler bu görevi yine bizlere verdiniz. İnşallah, Türkiye Yüzyılı'nı beraber inşa ve ihyaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan seçimlerden önce provokasyon yapılacağı yönünde bir sürü ihbarlar vardı. Türk milleti provokasyona gelmeyerek muhteşem bir birliktelik gösterdi. Bu yüzden diyorum ki kazanan Türkiye’dir.

 


ETİKET :  


Yazıyı Sesli Dinle